Herkes Sorar Seo Bilir!

×

SEO

SEO, web sitelerinin arama motorlarının istediği şekilde optimize edilmesi olmakla beraber web sitelerini üst sayfalara yükselterek trafik miktarını arttırma işlemidir.

SEO’yu Anlamak

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi pazarlamanın kritik bir bileşenidir. SEO’nun gerçekten ne anlama geldiğini anlamak için bu cümleyi parçalara ayırıp bakalım;

SEO

 • Trafik kaliteniz ile dünyadaki tüm ziyaretçileri sitenize çekebilirsiniz, ancak arama motorları bunun kaliteli trafik olmadığını nitelendiriyor. Bunun yerine ürün veya hizmetlerinizle gerçekten ilgilenen potansiyel ziyaretçiler çekmek daha mantıklıdır. Bu durumda trafik kaliteniz doğru kitleyi sitenize çektiği sürece kalitelidir.
 • Organik sonuçlar ve reklamlar SEO’nun önemli bir bölümünü oluşturur. Organik trafik, ödemek zorunda olmadığınız trafiktir. Diğer bir tabir ile organik arama trafiği doğal aramalardan gelen ödenmemiş trafiktir. Bu durumda SEO işinizi dijital anlamda pazarlayabileceğiniz, en düşük maliyet ve en yüksek kaliteye sahip pazarlama aracıdır.

SEO Hizmeti

SEO’yu sadece yükseltmek için değil işinizi pazarlayabilecek özniteliklere sahip şekilde yapıyoruz. İyi bir SEO çalışması ve pazarlama yönetimi sağladığınız takdirde markanızı tanıtabilir, kazancınızı arttırabilirsiniz. İşe bakış açımız sadece SEO yapmak değil ürün ve hizmet potansiyelinizi sesinizi duyurabileceğiniz kitlelere ulaştırmaktır.

SEO Nasıl Çalışır?

Bir arama motorunu, bir kutuya soru yazmak veya yazmak için ziyaret ettiğiniz bir web sitesi olarak düşünebilirsiniz.

Google, Yandex, Yahoo, Bing veya kullandığınız herhangi bir arama motoru web sayfalarına verilen uzun bağlantı listesiyle sorularınızı sihirli bir şekilde yanıt verebilir. Doğru fakat hiç bu uzun bağlantı listelerinin arkasında ne olduğunu düşündünüz mü?

Google veya kullandığınız diğer arama motorları internetteki tüm web sitelerinden içerikler toplar. Toplanılan içerikleri sorgularınıza yönelik olarak eşleştirmeye çalışır ve karşınıza en kaliteli cevabı getirir. Bir arama motorunun algoritmasında bir çok faktör bulunmaktadır.

SEO

SEO Yaptırmanın Avantajları

SEO Yaptırmanın İşletmeniz İçin Avantajları

 • Uzman bir SEO Hizmeti alarak potansiyel kitlenize düşük maliyetler ile ulaşıp işletmenize değer katar, kazancınızı arttırırsınız.
 • Rakiplerinizin önünde olmak arkasında kalmaktan her zaman daha iyidir!
 • Zamanınız değerli; doğru kitleye doğru zamanda ulaşırsınız.
 • Doğru SEO çalışması daha az reklam maliyeti sağlar.
 • Zirveye doğal şekilde yükselir, düşüşünüz zor olur.

Kurumsal SEO Çalışmasının Süreçleri

 • İhtiyaçların ve hedeflerin belirlenmesi ve uygunluk analizi.
 • Anahtar kelime analizleri.
 • Mevcut sektöre yönelik, rakip ve potansiyel müşteri analizleri.
 • Marka itibarına değer katacak içerik oluşturma ve geliştirme stratejilerinin uygulanması.
 • Sosyal mecradaki etkinlik kontrolü ve çalışmaları.
 • Her geçen gün bir kat daha iyileştirme.

Kurumsal SEO Çalışması

SEO İle Ulaşılabilirlik

SEO bulunduğumuz konumda, kullandığımız mobil cihazlarda ve izlediğimiz videolarda bile hayatımızı etkiliyor.

Bölgesel Seo

Bölgesel SEO

Bazen SEO küresel bir izleyici kitlesinin önüne geçmekle ilgili değildir. Yakın çevrenizdeki insanlara ulaşmak, kapınızın dışındaki bu müşterilere ulaşmanız için yerel SEO teknikleri gerekir. Bölgesel SEO çalışması ile çevrenizdeki insanlara rahatlıkla ulaşın.

Mobil Seo

Mobil Müşterilere Ulaşmak

Bilgisayarlardan çok mobil cihazlarda vakit harcanıyor. Web siteniz mobil cihazlara yönelik optimize edilmesi gerekiyor. Uzmanlarımız siteniz üzerinde sezgisel bir arayüz oluşturmak ve siteniz ile mobil kullanıcı etkileşimini arttırmak için etkili çalışma çözümlerini sunmaktadır.

Görsel Seo

Görsel SEO

Basit bir şekilde örneklemek gerekirse; Video çoğu kişinin uzun bir makale okumak yerine bir video izlemeyi tercih ettiğinden, çoğu içerik pazarlama stratejisinin önemli bir parçası haline geliyor. Bunun da ötesinde, Google düzenli olarak video içeriğini arama sonuçlarında görüntülüyor.

Dijital dünyanın lideri olmak için, işletmenizin itibarınının, güçlü ve güvenilir ellerde zirveye taşınmasına ihtiyacı var!

Seobilir.com’da sıralamalara çıkmanıza ve müşterileriniz tarafından bulunmanıza yardımcı olabiliriz. Bugün bir SEO uzmanı ile sohbet edin ve olanakları keşfedin.

SEO Hizmeti Al