Herkes Sorar Seo Bilir!

×

SEO Bloğu

 • Spam Score Nedir?

  Spam Score 2004 yılında dijital bir ajans olan MOZ tarafından oluşturulan bir sistemdir. Spam skoru olarak bilinmektedir. MOZ’un araçları sayesinde bir sitenin spam skorunu öğrenmek mümkündür. Spam skorunu belirlemek için yirmi altı kriter yer almaktadır.

  14 Nisan 2019

 • SEM Nedir?

  İnternet dünyasının en önemli opsiyonlarından biri arama motorlarıdır ve arama motoru denilince akla ilk gelenlerden biri de SEM kavramıdır. SEM’in anlamı arama motoru pazarlaması olarak geçmektedir ve bu şekilde kullanılmaktadır.

  8 Nisan 2019

 • Yandex Metrica Nedir?

  Yandex Metrica Yandex arama motorunun sunmuş olduğu bir web analiz aracıdır. Size Yandex Metrica’nın kurulumu ve bu aracın pek bilinmeyen bir kaç özelliğinden söz edeceğiz. Şunu söylemekte fayda var Yandex Metrica detaylı bir analiz aracıdır ve kullanmayı bilen için muhteşem bir araçtır.

  3 Nisan 2019

 • SEO İçin 5 Önemli Kriter

  SEO İçin 5 öneri adlı makalemizde sizlere SEO’da sizleri ileri taşıyabilecek 5 önemli maddeden söz edeceğiz. SEO yaptığınız domain isminizin yaşı ne kadar erken alınmış ise o kadar faydalıdır.

  2 Nisan 2019

 • Google Lighthouse Nedir?

  Türkçe anlamı “deniz feneri” olan “Google Lighthouse” web siteleri sayfalarının kalitesini arttırmak için açık kaynaklı otomatik analiz gerçekleştiren mobil odaklı Google analiz aracıdır.

  31 Mart 2019

 • Google Zengin Cevaplar Nedir?

  Google Rich Answers (Google Zengin Cevaplar) Google’de arattığınız sorguya en hızlı şekilde cevap veren bir özelliktir. Aslında bir çoğunuz teknik olarak bilmeseniz de bir çok kez karşılaştınız diyebilirim. Bu özellikte Google dizininde yer alan sayfalardan birisi çağrılır. Genellikle; Nedir? Kimdir? şeklindeki sorulara yönelik cevaplar verir.

  31 Mart 2019

 • ROI NEDİR?

  Return on Investment(ROI) dönüşüm oranı olarak adlandırılmaktadır. Bir yatırım yaptığınızda geri dönüşümünün ne kadar verimli olacağı konusunda size veriler sağlar. Bu veriler dahilinde yatırımınızın devamı için size yol gösterir.

  31 Mart 2019

 • AMP Nedir?

  AMP, tam olarak sayfaların hızlı bir şekilde açılmasını sağlamaktadır denilebilir. Diğer bir anlamı ile sitenizin hızlandırılmış mobil sayfaları olmakla beraber Google tarafından 2015 tarihinde duyurulan ve 2016 yılında sonuçlarını gösterdiği açık kaynak kodlu mobil teknolojisidir.

  31 Mart 2019

 • Yeni Search Console

  Arama motoru devi Google, Search Console yeni bir güncelleme getireceğini duyurmuştu ve söylediği gibide yaptı. Güncelleme ile birlikte Yeni Search Console’a yeni özellikler ekledi. Bunlardan biri Yenilenen Search Console ile Canonical URL’lerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

  30 Mart 2019

 • SEO Uzmanı

  Herhangi bir web sitesinin net ortamında görünür, ulaşılabilir olması ve birçok kullanıcı tarafından kullanılabilmesi SEO Uzmanı bireyler sayesinde gerçekleştirilmektedir.

  21 Mart 2019

 • WordPress Seo

  Wordpress geçmişten geleceğe zamanla kendini daha da geliştirerek günümüze gelen ve bir çok kullanıcının sevdiği bir web sitesi altyapısıdır. Az miktarda html css bilgisine sahip bir kişinin bile kullanabileceği Wordpress kullanıcılara sağlamış olduğu kullanım kolaylığı ve basit arayüzü ile tanınmaktadır.

  21 Mart 2019

 • Sitem İndexlenmiyor

  Sitem İndexlenmiyor sorusu ile sitemize girdiyseniz aşağıdaki yöntemleri denemenizi öneririz. Öncelikle acele etmeyin! Siteniz daha yeni açılan bir site ise indexleme süreci geçikebilir zamana bırakın!

  31 Ocak 2019

 • Site Dışı SEO

  Site Dışı SEO Site İçi SEO’dan farklı olarak sitenizi yükseltecek çalışmalar ile kaliteli sitelerden destek almaktır. Site Dışı SEO diğer web sitelerinin sitenize fayda sağlayacak linklemeler, yönlendirmeler…

  31 Ocak 2019

 • Site İçi SEO

  Site İçi SEO Çalışması bir site için en önemli SEO kriterlerinden birisidir. Web siteleri içinde yapılması gereken SEO çalışmasıdır. Bir sitenin tasarımı ve yazılımsal özellikleri Site İçi SEO’yu oluşturan başlıca…

  31 Ocak 2019

 • Yandex SEO

  Yandex Seo, Yandex Arama Motoru üzerinde yapılan seo çalışmasıdır. Günümüzde Yandex Arama Motoru pek önemsenmese de ciddi anlamda kullanıcı sayısını arttırarak hayatımıza girmiş bulunuyor.

  31 Ocak 2019

 • Heading Etiketleri

  Heading Etiketleri sitedeki hiyerarşik başlık yapısını ifade eder. Site İçi Seo açısından önemli bir yere sahip olan H Etiketleri w3c standartlarına uyumlu olarak kullanılması gerekir.

  19 Ocak 2019

 • Başlıca SEO Kriterleri

  Arama motorlarında hızlıca yükselmek ve yapılan SEO çalışmasının sağlıklı ve doğal olabilmesi için bir takım kriterlere dikkat etmek gerekir.

  19 Ocak 2019

 • Seo Nedir?

  SEO web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara yükselmesi için sitelere yapılan çalışmaya denir. Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir.

  19 Ocak 2019