Herkes Sorar Seo Bilir!

×

Seo Nedir?

SEO Nedir?

SEO

SEO web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara yükselmesi için sitelere yapılan çalışmaya denir. Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Seo site içinde ve dışında yapılmak üzere Site İçi SEO ve Site Dışı Seo olarak ikiye ayrılır.
SEO, zamanla gelişip duyulmaya başlayarak dijital pazarlama stratejisi yöntemi haline gelmiştir. SEO’nun doğru yapılması dahilinde sitenize sağlayacağı katkılar yüksektir. Yanlış yapılan Seo’da sitenize oldukça zarar verebilir. SEO Hizmetini en doğru uzmandan almanız işletmenizin ve sitenizin faydasına olacaktır.

Neden SEO Yaptırmalıyım?

SEO ile google’da ilk sayfalarda bulunmak reklam yöntemlerinin en sağlıklısıdır. SEO yaptırırsanız siteniz Arama Motorlarında üst sıralara yükselerek ürün satışlarınızı arttırır ve marka itibarınızın yükselmesini sağlar. Doğal yollardan yapılanSEO çalışması sitenize büyük katkı sağlar. Türkiye’de ve dünyada en yoğun kullanılan Arama Motoru Google’dır. Bu sebeple mantıklı bir seçim olarak Google SEO yaptırmanızı öneriyoruz.

SEO Nasıl Yapılır?

Dünya devi Google Arama Motoru ile devam edelim. Unutmayın sitenizin Google’da üst sıralara yükselebilmesi için doğal SEO yöntemlerini kullanmanız her zaman fayda sağlayacaktır. Gooogle öncelikli olarak bir sitenin anahtar kelimeleri doğrultusunda SEO kalitesine bakar ve sitede yer alan bilgilerin doyurucu olup olmadığını tespit ederek bu doğrultuda sonuçlara yansıtır.

SEO İçin Öneriler

H Etiketlerinin Doğru Kullanımı

H etiketlerine sitenizde yer vermeniz ve doğru kullanmanoz SEO’ya yönelik başlıklarınızın etkisini arttıracaktır.

Description(Açıklama) Etiketinin Kullanımı

Description(Açıklama) alanında konunuzla alakalı özet cümleler kurmanız oldukça faydalıdır.

Url Rewriting Özelliği

Web sitenizin Url-Rewriting özelliğine sahip olması gerekir. Google bu konuya ciddi anlamda önem vermektedir.

Kaliteli İçerik Paylaşımı

Sitenizdeki içerik kalitesi önemli ölçüde etki edecektir. Kaliteli içerik paylaşımı yaparak vereceğiniz kaliteli bilgiler ışığında Google sitenize + puanlar ekler.

Buda İlginizi Çekebilir  Yandex SEO

Backlink

SEO kalitesi yüksek sektörünüze paralel paylaşımlar yapan sitelerden backlink almanız oldukça fayda sağlayacaktır.

Etiket Kullanımı

Sitenizde anahtar sözcüklerinizi içeren etiketler kullanmanız fayda sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşımlar

Sosyal Medya hesaplarında haber paylaşarak konunuza link göndermeniz kullanıcıların bu linke tıklama olasılığını arttırarak sitenizin hit yüzdesini yükseltir.

Yukarıda vermiş olduğumuz tiolar ile birlikte bir çok Doğal SEO yöntemleri mevcuttur. Google’nin yönergelerini okumanızı öneririz.

WordPress altyapısıyla oluşturulmuş sitelerinizde kullanacağınız bir çok yardımcı WordPress SEO eklentisi mevcuttur. Ücretli ve ücretsiz olarak bu eklentileri kurup SEO yardımı alabilirsiniz.

WordPress SEO konusunda detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bazı SEO Eklentileri