Herkes Sorar Seo Bilir!

×

Site Dışı SEO

Site Dışı SEO

Site Dışı SEO Nedir?

 Site Dışı SEO Site İçi SEO’dan farklı olarak sitenizi yükseltecek çalışmalar ile kaliteli sitelerden destek almaktır. Site Dışı SEO diğer web sitelerinin sitenize fayda sağlayacak linklemeler, yönlendirmeler, sitenizi paylaşıp siteniz hakkında bilgi içerikli paylaşımlar yapması demektir. Yani genel olarak site dışında gerçekleşen backlink çalışmalarıdır diyebiliriz. Site Dışı SEO yapılırken SEO kuralları çerçevesi dışına çıkılmamalıdır. Tamamen sektörel odaklı web sitelerinden backlink alınmalıdır. Sektörünüze paralel kaliteli web sitelerinden backlink almanız arama motorlarında sitenizin ciddiyetini ön plana çıkaracaktır. Micro Site destekli çalışmalar ile birlikte sitenize yönelik Site Dışı Seo çalışmaları yürütülebilir. Blog siteleri üzerinde ve Sosyal Medya üzerinden de bu çalışmalar yürütülebilir. Yapılan bu çalışmalar tamamen organik olmalıdır.

Site Dışı SEO yapmak için öncelikli olarak Site İçi SEO çalışmasının yapılması gerekir. Sağlam bir Site İçi SEO çalışmasının hemen ardından Site Dışı SEO çalışmalarına başlanabilir. Sitenize yönelik reklam çalışmalarının tümünü kapsayan Dış Seo için Site Dışı SEO Analizi yapılması gerekir.  Arama motorları için oldukça önem arz eden Site Dışı Seo çalışmasına gerekli backlink ve destekleyici paravan siteler ile de katkı sağlanabilir. Arama motorları daima organik, güncel ve kaliteli içeriklere sahip web sitelerini sever ve onlara her zaman öncelik tanır.

Site dışında yapılacak bir çok SEO çalışması mevcuttur. Arama motorlarının fazlasıyla önem göstermiş olduğu backlink çalışmaları ilk sırada yer almaktadır. Kaliteli ve hiti yüksek blog siteleri, forumlar, imleme siteleri ve sosyal medya gibi sitelerden backlink almak gerekir. Site dışında gerçekleştirilen çalışmaların sitenizdeki içeriklerle alakalı olmasına özen gösterin ve kesinlikle bunun dışına çıkmayın. Alakasız paylaşımlarda bulunmanız sitenizin arama motorları tarafından cezalandırılmasına sebep olabilir. Arama motorlarının en biliniri Google’da üst sıralara yükselmek için Dış SEO çalışmanıza özen göstererek tamamiyle gerçekçi ve organik olun. Google’ye sitenizi sevdirin. Dış SEO çalışması sadece bir kaç backlink çalışmasından ibaret olmadığı gibi bu çalışmanın profesyonel bilirkişiler tarafından yapılması da oldukça önem arz etmektedir. Yanlış yapılan SEO çalışmaları sitelerin daha çok alt sayfalara düşmesine sebebiyet verebilir.

Buda İlginizi Çekebilir  Wordpress Seo

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Site Dışı SEO Analizi

Gerekli  analiz çalışmaları Site Dışı SEO’nun ilk aşamasıdır. Rakiplerinizin siteleri ile sitenizi kıyaslayın. Yapmış oldukları çalışmaları eksileri ve artıları çıkartın.

Backlink

Kaliteli, hit oranı yüksek ve organik sitelerden backlink alın. Üniversite ve devlet sitelerinden backlink almanız Google nezninde sitenize fayda sağlayacaktır. Hızlı indexlenen imleme siteleri sürekli ziyaret halindedir. İmleme sitelerinden backlink almaya çalışın. Web sitenizde yer verdiğiniz içeriklerle alakalı imleme sitelerinde de paylaşımlar yapın.

Sosyal Medya’da Paylaşımlar

Sosyal Medya’da sitenizdeki içerikleri destekleyici haber paylaşımları yapın. Kesinlikle içeriklerinizle alakalı şeyler paylaşmaya özen gösterin.

Tanıtın

Sitenizi bloglar da, forum sitelerinde, paravan veya mikro sitelerde tanıtın.

Site Dışı SEO hakkındaki soru ve önerilerinizi aşağıdaki yorum alanında belirtebilirsiniz.

Site İçi Seo için bir önceki yazımıza gözatın.