Herkes Sorar Seo Bilir!

×

Sitem İndexlenmiyor

Sitem İndexlenmiyor

Sitem İndexlenmiyor Neler Yapabilirim?

Sitem İndexlenmiyor sorusu ile sitemize girdiyseniz aşağıdaki yöntemleri denemenizi öneririz.
Google algoritmalarını değiştirdiğinden beri web sitelerine daha temkinli yaklaşıyor. Sitenizin açılış süreci bu noktada önem arz etmektedir. Sitenizde kaliteli içeriklere yer vermeniz oldukça fayda sağlayacaktır.

Öncelikle tarayıcınızın arama kısmına gelip site:siteadi.com yazıp aratınız. Hala sitenizle alakalı hiç bir sayfa çıkmıyorsa siteniz gerçekten indexlenmiyor demektir.

Yeni açılan siteniz herhangi bir ceza almamış ve ban yememiş ise doğal olarak arama motoru robotları sitenizi hala taramamış demektir. İşlemi hızlandırmak adına aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Sitenizin sayfalarını Google Web Yöneticisi Araçlarına giderek “Google Gibi Getir” butonuna tıkladıktan sonra ekleyebilirsiniz. Böylelikle Google Arama Motoru robotları sitenizi daha çabuk ziyaret edip hızlı bir şekilde indexleyecektir.

İkinci bir uygulama olarak Sitemap.xml ve Robots.txt dosyalarınızı oluşturup Web Yöneticisi Araçlarından Google’ye bildirmeniz gereklidir.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmenize ve sitenizin açılışından itibaren uzun bir süre geçmesine rağmen sitem index almıyor diyorsanız aşağıdaki kriterlere dikkat ediniz.

Sitenizi Güncel Tutun

Arama motoru robotları güncel siteleri belirleyerek sık sık ziyaret ederler. Bu yüzden sitenizi güncel tutmanız oldukça faydalıdır. Sitenizde kesinlikle kopya içerik paylaşmamaya özen gösterin. Sitenizi kaliteli ve özgün içeriklerle donatın. Kırık link ve spam paylaşımlar yapmayın. Yorum alanını aktif olarak kullandırın. Site hızınızı Google Hız Testi Aracından test ederek sitenizi hızlandırın.

Sitemap.xml Dosyası

Site haritanızı oluşturarak Google Web Yöneticisi Araçlarından bildirimini sağlayın. Böylelikle linkleriniz robotlar tarafından benimsenip sitenizi ziyaret etme sıklıklarını artıracaktır.

Robot.txt Dosyası

Robot.txt dosyanıza dikkat edin unfollow bir kod yer alıyorsa kontrolünü sağlayın. Bu yüzden index almıyorda olabilir.

Pingleme İşlemleri

Tanınan pingleme sitelerine sitenizi gönderin ve düzenli aralıklarla pingletin. Bu işlem sitenizdeki içeriklerin indexlenme hızını arttıracaktır.

Buda İlginizi Çekebilir  Site İçi SEO

Sosyal Medya

Sosyal Medya ve diğer tanınmış imleme sitelerinde içeriklerinizle alakalı haberler yapıp paylaşın. Google Robotları bu tür siteleri sık sık ziyaret eder ve böylelikle içeriklerinizle alakalı paylaşımlarınızı görüp sitenizin indexlenme sürecini hızlandırır.le acele etmeyin! Siteniz daha yeni açılan bir site ise indexleme süreci geçikebilir zamana bırakın!