Herkes Sorar Seo Bilir!

×

WordPress Seo

Wordprees Seo

WordPress Seo Çalışması

WordPress geçmişten geleceğe zamanla kendini daha da geliştirerek günümüze gelen ve bir çok kullanıcının sevdiği bir web sitesi altyapısıdır. Az miktarda html css bilgisine sahip bir kişinin bile kullanabileceği WordPress kullanıcılara sağlamış olduğu kullanım kolaylığı ve basit arayüzü ile tanınmaktadır.

WordPress  kurumsal bir web sitesinden çok blog konusunda da istenilenin fazlasını vermektedir.

Global olarak bir çok kullanıcının kullanmış olduğu bu sistem Seo konusuna sağlamış olduğu katkıyla birlikte kullanım kolaylıklarından da söz ettirmiş olup öylede devam etmektedir.

Açık kaynak kodlu bir sistem olması sürekli gelişmeye açık olmasının kanıtıdır. WordPress altyapısıyla yapılmış bir sitem var ve nasıl WordPress Seo yapabilirim diyorsanız size önereceğimiz bilgileri dikkate almanızda fayda var.

Bu yazımızda sizlere WordPress Seo çalışmaları nasıl yapılmalı ve bu çalışmalar yapılırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor sizinle paylaşacağız.

WordPress Seo Çalışması Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

WordPress Tema

WordPress sitenizi oluştururken kodlaması kötü bir tema seçiminiz sizi olumsuz yönde etkileyecektir. Google ve diğer arama motorları hatalı oranı yüksek bir temaya eksi puanler ekleyecektir. Böyle bir dezavantaja sahip olmamak için tema seçiminize dikkat etmeniz gerekecektir.

Örneğin; Tek sayfalık bir tema kurdunuz. Google bu tarz temalara kesinlikle hoş gözle bakmaz. Kimse aynı kaptan yemek yemeye alışık değildir. Temanızın içeriğini tek sayfada toplamak yerine ayrı ayrı sayfalar oluşturup girin. Temanızın kodlanma şekli ve hızıda oldukça önemlidir. Temanızın responsive ve html5 teknolojisi olması sizi bir adım ötede tutacaktır. Google mobil cihazlara uyumlu web sitelerine artı puanlar vermektedir ve haliyle hız konusuna da. Ayrıca kimse yavaş çalışan bir sitede zaman harcamak istemez, hızlı siteler her zaman kullanıcıların sevdiği tarzda sitelerdir sitede kalma olasılıkları yükselir. Size bu noktadaki önerimiz tema kurarken Seo destekli olmasına dikkat edin.

Buda İlginizi Çekebilir  SEO İçin 5 Önemli Kriter

WordPress Seo Eklentileri

Tema seçiminizden sonraki hedef destekleyici bir WordPress Seo Eklentisi kurmakdır. Aşağıda işinize yarayacak ve kullanımı kolay WordPress Seo Eklentileri’ni belirtiyorum.

Yoat Seo Eklentisi

Popüler Seo Eklentilerinin başında yer alan Yoast Seo Eklentisi sizi yormayacak kullanım kolaylığına sahip olduğu gibi title, description ve birçok destekleyici Seo özelliklerine sahip bir WordPress Seo eklentisidir. Hata yaptığınız noktalarda sizi uyarır ve yaptığınız her adımın Seo’ya uygunluk derecesini kolayca takip edebilirsiniz.

All In One SEO

Tanınmış ve kullanım oranı yüksek bir WordPress Seo Eklentisidir. Tüm yazı ve sayfalarınızı All In One Seo eklentisi ile yöneterek Seo çalışmanıza yön verebilirsiniz.

SEO Ultimate

Kullanım oranı hızlı bir şekilde artan Seo Ultimate, Seo çalışmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Platinium Seo Pack

Yukarıda belirttiğimiz Seo eklentileri ile aynı işleri görmekte olan Platinium Seo Pack kendisini diğer eklentilerden ayıran birkaç özelliğe de sahip diyebiliriz. Bu eklenti ile 301 yönlendirmelerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Google XML Site Maps

Google ve diğer arama motorları için site haritası önemli bir konu olmakla birlikte Google XML Site Maps eklentisi ile site haritanızı oluşturabilirsiniz.

Simple Tags

Arama motorları etiket konusunu önemsemektedir. Yazılarınıza etiket eklerken size benzer ve etkili etiketleri sunan bu Simple Tags eklentisinide kullanmanızı öneririz.